Monster Energy Supercross

بازی Monster Energy Supercross مخصوص Nintendo Switch,بازی های مخصوص کنسول

بازی Monster Energy Supercross مخصوص Nintendo Switch


 

موتورسواری سوپرکراس یکی از حرفه‌ایی‌ترین رشته‌های ورزشی است که زبده‌ترین افراد حرفه‌ای این رشته را میطلبد!

به جرات می‌توانم بگویم که علاوه بر هیجان و اوج لذتی که در این رشته می‌توان یافت، خطرات غیر قابل جبرانی هم پشت این رشته پردرآمد خوابیده است و کم و بیش موتورسواران با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند به طوری که با یک گاز ساده و انحراف در پیچ و پرش‌های سکو، باید برای همیشه یا از زندگی یا از اعضای مهم بدنشان خداحافظی کنند. در صنعت بازی‌های ویدیویی، کمتر سازنده‌ایی بود که درباره مسابقات موتورسواری فکر کند و بازی با کیفیت خوب در این زمینه خلق کند، در صورتی که در آن سوی میدان، بازی‌های ریسینگ مختلفی ساخته شده که بعضا هم از کیفیت بسیاربالایی برخورده است. قطعا در طول سال‌های اخیر و بازی‌های ریسینگ زیادی که انجام داده‌ام، بازیی در این سبک (موتور سواری) به این کیفیت و انعطاف ندیده بودم!

بر خلاف تصور عمومی اکثر گیمرها، Monster energy Supercross یک بازی قدرتی و همان‌طور که گفتم با کیفیتی است که تا آن را تجربه نکنید، طعم واقعی موتورسواری را متوجه نمی‌شوید.
مانستر انرژی سوپرکراس از لحاظ کیفیت واقعا در خور نسل هشتم است. شاید در نگاه اول این عنوان می‌توانست از لحاظ کیفیت بیشتر از تصورات ما باشد، اما برای شروع واقعا مناسب است. بازی از داستان خاصی پیروی نمی‌کند و تقریبا بخش آموزش بازی اجباری نیست و با یک دست مسابقه معمولی کنترل بازی کاملا به دست می‌آید. البته برای این بازی بخش Carrer  (بخشی که می‌توانید شخصیت خود را خلق کنید، با شرکت‌های زیادی قرارداد اسپانسرینگ امضا کنید و مسابقات را انجام داده تا پول به دست آورید)، در نظر گرفته شده است که می‌توانید با علاقه خود، یک داستان ساده‌ و یا پیچیده را برای شخصیت‌تان خلق کنید. در این بخش همانند دیگر بازیی‌هایی که بخشی به نام Career برای خود دارند شما بایستی شخصیت مورد نظر خود را ساخته، به او شاخ و برگ داده و شخصیت را روانه مسابقات جهانی کنید. بخش کرییر کاملا همانند واقعیت است به طوریکه شما باید به دنبال اسپانسر برای خود باشید تا از شما حمایت‌های لازم را بکند و در طرف مقابل شما باید رتبه های خوبی رو کسب کنید تا اسپانسرها به نوعی قرارداد شما را فسخ نکنند. در بخش کرییر شما می‌توانید موتور، کلاه، کفش،پیراهن و هر آنچه که فکرش را می‌کنید تغییر دهید یا حتی می‌توانید قابلیت‌های موتور خود را به‌روز کرده  که برای اینکار باید مبالغ هنگفتی را پرداخت کنید. اگر هم مثل من به فکر خرج کردن پول‌هایتان نیستید، می‌توانید با چالش‌های بسیار سختی که بازی برایتان درنظر گرفته، یونیفرم و یا کلاه و برچسب و… برای خود باز کنید و از آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر این‌ها، در بخش کرییر همانند دیگر بازی‌ها نظیر UFC و FIFA و عناوین دیگر، بخش Social Mediaـای وجود دارد که رانندگان و افراد مهم نظرتشان را در رابطه با مسابقات پیش‌رو و نتایج مسابقات قبل باهم به اشتراک می‌گذارند.

در بخش Single Player یا آفلاین بازی، چهار ماد مختلف برای بازی کردن وجود دارد که به اختصار به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

۱-Singel Event: که همان‌طور که از اسمش پیدا است در این قسمت شما باید به صورت تک‌نفره و در میدان‌های مختلف بازی با رقبای خود برای کسب عناوین قهرمانی رقابت کنید!

۲- Time Attack: بخشی است که شما باید به صورت زمانی اقدام به رکورد زدن کرده و برای پیروزی در این ماد، بهترین رکوردی که در یک دور زده شده، به عنوان قهرمان معرفی می‌شود.

۳-بخش Career که پیش‌تر به صورت کامل شرح داده شد.

۴- بخش Championship: که در ایالات مختلف ایالت متحده آمریکا برگذار می‌شود و شما باید با حداکثر امتیازیی که در مسابقات مختلف بدست میارید، جایگاه خود را تثبیت کنید!
این چهار ماد قابل بازی برای بخش تک‌نفره به قدر کافی سرگرم کنندس و آموزشی است که بخواهد شما را تبدیل به یک موتور سواری‌ حرفه‌ای بکند. درواقع شما برای تکمیل کردن مراحل بازی خود (مخصوصا قسمت آنلاین و چندنفره) مجبور هستید که مهارت‌های خود را با یکی از بخش‌های بالا به چالش بکشید. صحبت از بخش آنلاین بازی شد و بد نیست نگاهی به اجمالی به این بخش داشته باشیم. مهمترین نکته در هر بازیی که یا تماما دارای بخش آنلاین است و به قول معروف نیاز به اتصال دائمی اینترنت دارد، یا برای بازیی که در کنار بخش تکنفره، از بخش چندنفره نیز پشتیبانی می‌کند وضعیت  و کارکرد سرورهای بازی است. متاسفانه سرور بازی آنطور که باید و شاید وضعیت جالبی ندارد و درواقع می‌توانم بگویم ثبات زیادی ندارد. بعضی از مواقع خوب کار می‌کند و در بعضی از مواقع افتضاح می‌شود که شاید دلیل آن اختصاصی نبودن سرور بازی است. در بخش Quick Match که شانس بسیار کمی برای پیدا کردن مسابقات وجود دارد؛ اما در آن طرف بخش چند نفره و از طریق قسمت Search Match می‌توانید لابی‌هایی که خالی‌ هستند یا در حال حاظر در پیست مسابقات در حال مسابقه دادن می‌باشند، پیدا کرده و به آن‌ها ملحق شوید. در بخش Creation Match همانگونه که از نامش پیداست، با ساختن مسابقات دلخواه می‌توانید خود و دوستان خود را به چالش بکشید. این دست شما است که بخواهید چگونه یک مسابقه خلق کنید، تعداد دور زدن برای به پایان رساندن مسابقه یا اینکه چند دقیقه دوست دارید مسابقه به طول بیانجامد؟ یک نوع مسابقه در یک زمین باشد یا چالش‌های بیشتری برای درگیر کردن بازیکنان در نظر دارید؟ همه و همه وابسته به تصمیم شما است و می‌توانید با دوستانتان اوقات خوشی را رقم بزنید. و در انتهای بخش چندنفره LeadBoard وجود دارد که شما می‌توانید مقام ها‌ی خود را که در بخش چندنفره به دست آوردید، ببینید و رتبه خود را از میان سایر بازیکنان پیدا کرده و این ارزیابی را کرده که با نفرات برتر چقدر اختلاف دارید.
قسمت Customaize یا شخصی سازی همان‌طور که پیش‌تر به صورت مختصر در رابطه با آن صحبت کرده‌ بودیم، برای شخصی سازی موتور و یا شخصیت شما طراحی شده که تغییراتی که در آن‌ها به وجود می‌آورید چه در بخش کرییر و یا چه در بخش آفلاین بازی ثبت می‌شود. در بخش شخصی سازی راننده دو بخش وجود دارد. بخش Rider Data که در آن می‌توانید مشخصات شخصیت خود اعم از: اسم، لقب، فامیلی، شماره پیراهن، محل تولد، شهر تولد، قیافه و قد را مشاهده کرده و در صورت علاقه آن‌ها را تغییر دهید. یکی از ایرادات بزرگی که در این بخش می‌توان گرفت، قرار داشتن قیافه‌های پیش‌فرض در بازی است. یعنی اینکه شما نمی‌توانید شخصیتتان را آن طور که دلتان می‌خواهد طراحی کنید بلکه باید از قیافه‌های از پیش طراحی شده درون بازی استفاده کنید. در بخش Rider Outifit شما چهار فضای خالی برای طراجی لباس شخصیتتان در دست دارید که در صورت لزوم می‌توانید بین این چهار فضایی که با سلیقه شما ساخته و پر خواهند شد جابه‌جا شده و تغییرات را در شخصیت اعمال کنید. وسایل‌های متنوع زیادی از برندهای مطرح موجود در دنیا برای خرید در این بخش وجود دارد که شما می‌توانید از برند آن‌ها برای خرید کلاه، عینک، لباس، کفش، محافظ گردن، و لوگوی‌های اختصاصی در پشت پیراهن استفاده کنید. در دیگر بخش شخصی سازی شما می‌توانید موتور خود را عوض کرده یا با سلیقه خود آن‌هارا از نوع طراحی کنید. در این بخش دو دسته موتور ۲۵۰ و ۴۵۰ وجود دارد که در هر کدام از این بخش‌ها برندهای مختلفی از موتورسازان اعم از: Honda، Husqvarna، KTM، Kawasaki، Suzuki و Yamaha برای پشتیبانی کردن شما وجود دارند. دقت داشته باشید که انتخاب از هر برند برای بار اول رایگان است، اما اگر در طول بازی پشیمان شده یا می‌خواهید موتور خود را عوض کنید، باید مبلغ زیادی واحد پول بازی (SX Credits) پرداخت کنید. برای به دست آوردن این کردیت‌ها باید به شدت تلاش کنید و زحمات زیادی باید بکشید چرا که به دست آوردن این مقدار پول دربازی، چندین بار جایگاه اول را می‌طلبد. در بخش شخصی سازی موتور شما می‌توانید هر قسمت و یا بدنه‌ایی که از موتور دوست دارید را شخصی سازی کرده و یا آن را ارتقا دهید. ریزه کاری‌های موجود در این بخش و توجه بیش از حد سازندگان به بخش‌های کوچک بزرگ موتور برای ارتقا واقعا قابل تحسین است.یکی دیگر از بخش‌های هیجان‌انگیز این بازی، ساخت و ساز جاده و موانع یا به طور کلی ساخت یک نوع پیست رقابتی است. شما در این قسمت که با نام Track Edition در بازی قابل رویت است، می‌توانید پیست‌ها را آن طوری که دوست دارید بسازید. دست شما کاملا برای ساخت یک پیست مسابقه راحت یا بسیار بسیار سخت باز است به طوری که می‌توانید از موانع سرعت گیر و مسیر پیچ در پیچ جاده برای گمراه کردن بازیکنان استفاده کنید که لذت بازی را دوچندان می‌کند. پیست‌هایی که در این قسمت می‌سازید کاملا اختیاریست و شما می‌توانید علاوه بر استفاده از آن‌ها در بخش آفلاین بازی، در بخش چندنفره نیز از آن‌ استفاده کنید. دقت در طراحی پیست برای بازی خیلی مهم است به طوری که اگر جایی بیش از حد خطر تصادف را افزایش دهد، پیست ساخته شده شما در آن قسمت به رنگ قرمز نشان داده می‌شود و اگر خطرات احتمالی وجود داشته باشد، ان منطقه به رنگ زرد در می‌آید. پس ساخت یک پیست چالشی بسیار قوی نیازمند یک مهندسی بسیار دقیق است که سازندگان برای راحتی کار بازیکنان با این بخش، خیلی ساده و مفهومی آموزش‌هایی را قرار داده‌اند تا روند ساخت و ساز یک پیست تمام عیار را کاربر متوجه شود.
گرافیک بازی همان‌گونه که در اوایل بازی در رابطه با آن کمی صحبت کردم، کاملا راضی کننده است. مرزهای بازی در همه زمینه‌ها کاملا حفظ شده است و شرکت سازنده با رعایت اصولی و اولیه تمام موارد برای ساخت یک بازی موتوری، هنر خود را به زیبایی به رخ بازیکنان کشیده است. گرافیک بازی به حدی خوب و قابل قبول است که حرکت و سایش لاستیک‌های موتورها در یک محدوده مانند پیچ‌ها می‌توانند چاله تقریبا بزرگی را پدید بیاورند. هم‌چنین در طول مسابقه شما به وضوح شاهد این موضوع خواهید بود که چقدر گل و لای که در سطح جاده ریخته شده، بر سرعت و کیفیت و عملکرد موتور شما تاثیر دارد. توجه به این موضوع که ابتدای مسابقه، موتور و حتی لاستیک‌های موتور شما کاملا خیس و تمیز است و انعکاس نور بازتاب شده از لاستیک به چشمان شما، توجه را به خوبی به خود جلب می‌کند؛ و در انتهای مسابقه که آن موتور تمیز شما تبدیل به یک سواری کاملا کثیف و گلی شده، یکی از آن دسته هنرهایی است که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردم. خراب شدن زمین در طول مسابقه، وجود گل و لای و اشتباهات جزئی در پیچ‌ها که در طول بازی ایجاد می‌شوند و کارکرد سواری شما‌ را به شدت پایین می‌آورد، حتی باعث می‌شود که از مسیر مسابقه منحرف شده یا به موانع برخورد کنید و از موتور خود پرت شوید. برای یک بازی کاملا نوساز و نوپا این حجم از توجهات خلاقانه سازندگان تحسین برانگیز است؛ هر چند وجود برخی باگ‌ها ممکن است بر روی تجربه شما، تاثیر منفی بگذارد. اما در بخش مقابل یعنی موسیقی و صداگذاری زیاد شاهد خلاقیت سازندگان بازی نیستیم. گزارش‌گر فقط قبل از شروع مسابقه چند کلامی صحبت می‌کند و تا پایان مسابقه یا بالابردن کاپ قهرمانی سخن دیگری نمی‌گوید. درست است که چنین بازی‌ایی نیازمند گزارش کردن در خود بازی نیست (ولی در واقعیت است) و صرفا جای گزارش می‌توان از آهنگ‌های بازی در طول مسابقه لذت برد، اما این عنوان تنوع موسیقی خاصی را نیز ندارد. شما هستید و یک آهنگ و تعداد بسیار زیادی پیست مسابقه برای رقابت کردن که بی توجهی سازندگان به این بخش اصلا قابل توجیه نیست و یکی از مشکلات بزرگ این بازی تلقی می‌شود.
Momster Energy Supercross از معدود بازی‌های موتورسواری ساخته شده در سال‌های اخیر است که پیشنهاد می‌شود حتما برای مدت کمی هم که شده آن را تجربه کنید. کیفیت این بازی که به عنوان یک بازی مستقل موتورسواری سوپرکراس از آن یاد می‌شود بسیار خوب بوده و با وجود ایجاد نکردن تحول خاصی در سبک ریسینگ، می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. امیدواریم سازندگان بازی، حمایت‌های خود را از این عنوان ادامه داده و در آینده نسخه‌های دیگری از این بازی روانه بازار شود تا علاقه‌مندان به این سبک، لحظات خوبی را برای خود و دیگران رقم بزنند.

مشخصات بازی
مرجع صادر کنندهبنياد ملي بازي هاي رايانه اي
سازگار بانینتندو سوییچ
ژانرمسابقه اي-شبيه سازي
مناسب براي رده سنيهمه سنین
ساير توضيحاتآنلاین دارد تا حد اکثر 8 نفر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گارانتي اصالت و سلامت فيزيکي کالا

آماده ارسال از انبار مستر گیم ایران

  • مدل کالا: MGI-3012
  • موجودی: تماس بگیرید
  • 350,000 تومان

برچسب ها: خرید, بازی, Monster, Energy, Supercross, نینتندو, سوییچ, nintendo, switch, مانستر, انرژی, سوپرکراس, قیمت, game, پلمپ, شبیه سازی, مسابقه ای, ورزشی, اینترنتی, نمرات, جدید, موتور سواری, 2018

بازی Cars 3: Driven to Win مخصوص Nintendo Switchبا توجه به اخبار بازی، شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادرا..
تماس بگیرید

بازی Doom مخصوص Nintendo Switchبازی ویدئویی و علمی تخیلی Doom در سبک تیراندازی و اول شخص است، که توس..
تماس بگیرید

بازی FIFA 18 مخصوص Nintendo Switchتقریباً از آغاز نسل هشتم کنسول های بازی و طی سه یا چهار سال اخیر، ..
تماس بگیرید

بازی Has Been Heroes مخصوص Nintendo Switchشرکت «فروزن‌بایت» (Frozenbyte) از زمان عرضه مجموعه‌ی «ترای..
تماس بگیرید

بازی LEGO Marvel Superheroes 2 مخصوص Nintendo Switchعنوان Lego Marvel Super Heroes 2 در سبک اکشن ماج..
تماس بگیرید

بازی WRC 7 مخصوص PS4اگر از طرفداران رالی هستید، مطمئنا اسم سری World Rally Championship به گوشتان ..
تماس بگیرید

بازی Tom Clancy's Rainbow Six® Siege Advanced Edition مخصوص PS4سری Rainbow Six یکی از بازی‌های پرطرف..
319,000 تومان

شرایط کپی بازهای Xbox One1- این روش از کپی خور کاملا نرم افزاری بوده و برای بازی کردن نیازی به اینتر..
150,000 تومان

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.